هتل افضل

کلمات شوشتری

شوشتری فارسی
بَنگوُ ماست و خیار با پیاز
مَفتُ مهتاب
رِنگِنَه رنگینک
غَرّابَه ظرف شیشه ای نگهداری عرقیجات
حاصِل سبزی خوردنی
کباب تُوَه شامی کباب
زَنگُله زنگوله
دوو دوغ
سیلون شیره خرما
اُگوشت دیزی (آبگوشت)

ضرب المثل

تَرُم گُم مُخُومِت ، نَتَرُم گُم وا خواسَم بُوی

می توانم بگویم تورا می خواهم،ولی نمی توانم بگویم مرا بخواهی

تبلیغات

معاون گردشگری کشور ضمن بازدید از غرفه گروه سلمان با اهدا تندیس جشنواره، رستوران موزه مستوفی را به عنوان واحد برتر گردشگری و غذایی خوزستان معرفی کرد

گروه سلمان؛ به عنوان نماینده شوشتر و منتخب خوزستان در پایان جشنواره «سفره ایرانی؛ فرهنگ گردشگری» غرفه برتر شناخته و مورد تجلیل قرار گرفت.

این جشنواره که در خرمشهر و در مرکز نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد اروند برپا شد استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و جزایر خلیج فارس شرکت کردند که غرفه گروه سرمایه گذاری سلمان به عنوان غرفه برتر در زمینه گردشگری و پذیرایی انتخاب شد.

در همین رابطه روزبه سلمان مدیر این گروه  گفت: این افتخار برای شوشتر به دست آمده و ما بسیار خرسندیم از اینکه توسط گروه سرمایه گذاری سلمان به این مهم دست پیدا کرده ایم.

وی اظهار کرد: این مقام و افتخار به دلیل احیای غذاهای محلی بومی و معرفی آن ها به شرکت کنندگان در جشنواره به دست آمد. خورشت آلو و نان چرب به همراه دسر و دمنوش های محلی در غرفه گروه ما ارائه و مورد استقبال بسیار خوب بازدیدکنندگان قرار گرفت.

وی افزود: سیاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معرفی غذاهای محلی و بومی هر منطقه است که با عنوان غذاهای ملی ایرانی ارائه خواهند شد. بنابراین گروه سرمایه گذاری سلمان با نگاه به آینده، انشاءالله برای شرکت در جشنواره های ملی و ارائه غذاهای محلی شوشتر و ثبت آن ها به عنوان غذاهای ملی ایران گام بر خواهد داشت.

گفتنی است معاون گردشگری کشور از گروه سلمان در این جشنواره تقدیر کرد. همچنین در مراسم اختتامیه جشنواره، گروه سرمایه گذاری سلمان که به عنوان تنها نماینده شوشتر و نماینده استان خوزستان شرکت کرده بود، موفق به کسب لوح تقدیر و برگزیده این جشنواره شد.

مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری کشور ضمن بازدید از غرفه گروه سلمان نیز با اهدا لوح تقدیر و تندیس جشنواره، رستوران موزه مستوفی را به عنوان واحد برتر گردشگری و غذایی استان خوزستان معرفی کرد.


لطفا به این پست امتیاز بدهید
تعداد نمایش : 1777
امتیاز مثبت : 3
امتیاز منفی : 0

با تشکر ، امتیاز شما ثبت شد

متاسفانه امتیاز شما ثبت نشد ، لطفا دوباره امتحان کنید

امتیاز منفی
لطفا نظر بدهید

لطفا در مورد همین مطلب نظر بدهید. اگر می خواهید موضوعی دیگر را با ما در میان بگذارید ، از قسمت تماس با ما استفاده بکنید. با تشکر.

نظر شما با موفقیت دریافت شد

متسفانه پیام شما دریافت نشد. لطفا دوباره امتحان کنید

نظرات کاربران